Kıyıköy Hakkında

Kıyıköy, ulaşması doksan dakika süren mükemmel bir haftasonu kaçışı önerisi. Peki, nasıl bir yer Kıyıköy? Gerçekten bir kaçış olabilecek, sizi rahatlatabilecek mi? Kıyıköy, bir delta üzerinde kurulu, sıcak ve samimiyetsizlikten uzak olduğu bir sayfiye mekanı.

Trakya'nin Karadeniz sahilinde, Kirklareli'nin bir ilçesi. Bir balıkçı kasabası. Cuma akşamı evinizden çıkıp Trakya'nın yeşil fonlu rahat anayollarından ulaşacağınız bir huzur adresi... Doğa, tarih ve etnik bir rahatlatıcılık Kıyıköy'de hemen yanı başınızda olacak. Kıyıköy'de gün, temiz havayı içinize çekerek başlar.

Metropol'ün insanın gözünü renklere, kulaklarını seslere duyarsızlaştıran atmosferini o an unutursunuz. Keşfedilmiş bir tatil beldesi olmasına rağmen bozulmamış mimari dokusu, eşsiz güzellikteki doğası, insanı yeniler.

İmparator Neron'un Trakya Valisi olduğu yıllarda dinlenmek için geldiği yer, Kıyıköy. Gerçekten her adımınızda tarihin büyüleyici izleriyle karşılaşmanız olası. Her iki yanından sessizce ve kıvrılarak denize akan 'Pabuç' ve 'Kazan' dereleri doğal bir harika yarattığı gibi mistik bir hava da oluşturuyor.

Bir zamanlar korsan gemilerinin saklandığı rivayet edilen kayalıklara vardığınızda, bu dokunun yıllar içinde Karadeniz'in hırçın dalgalarınca oyulduğunu görüyor ve kendinizi masalsı bir atmosfer içinde buluyorsunuz. buralarda anıt kayalar, sizi hayal ülkesine sürükleyecek hikayere sahip.

Eğer kısa bir sürenizi ayırıp Kartaltepe'nin kenarına tırmanırsanız, Boğaz manzarasını özlemeyeceğinizi anlayacaksınız. Çünkü burada ayaklarınızın altına serilen benzeri olmayan bir Karadeniz panoroması sizi karşılayacak. Dahası, Kıyıköy'de kayalara oyularak yapılmış kilise, şehir surları, tipik köy evleri, sıcak köy insanı, sizi hep buraya aitmişsiniz gibi hissettirecek. Büyük şehrin alışveriş merkezleri, yerini küçük ve içten dükkanlara bırakırken, spor salonunun yerine yeşillikler içinde bir tracking, buz konteynırlarından çıkan balık yerine sandalla kendi balığınızı tutma keyfi sizi bekliyor olacak. Trafiğe takılıp kalmak burada, hiç bilinmeyen bir hadise. Arabanızla her yere ulaşabileceğiniz gibi dağ bisikletinize atlayıp, keyifli keşif turları da atabilirsiniz. Ekolojik ürünleri market raflarında aramak yerine, burada kendi yetiştirdiğiniz domatesin tadını çıkarır ya da yöre halkından dalından koparılmış meyve ikramlarını kabul edersiniz. Gün batarken, bir çayhanede eşsiz manzaranın kefini sevdiklerinizle çıkarmanın mutluluğuna ulaşırsınız. Şimdi hayal etme zamanı. Böyle bir güzelliğin içinde özenle hazırlanmış, huzur atmosferinin bir parçası olan kaliteli ve konforlu doğa evlerinde yaşadığınızı, her hafta sonunuzu benzersiz bir tatile dönüştürmenin getireceği yaşam standardını hayal etme zamanı.

Şimdi Kıyıköy Evleri’nden birinin sizin olduğunu hayal etme zamanı...