Kıyıköy Evleri
  • Kat Planlarının Büyük Halini Görmek İçin Üzerlerine Tıklayınız

Kıyıköy Evleri Projesinin Ayrıntıları:

Kırklareli’nin eski bir Rum balıkçı kasabası olan Kıyıköy’de ormanın ortasında “Doğa ile içiçe Evler” İstanbul’a tam 150km veya 90 dakika yakınlıkta. 10,000m2 arsa üzerine kurulu.

Önemli özelliklerinden biri ise 2. ev projesi olarak yaz/kış kullanılabilecek olması. Yazın eşsiz Karadeniz sahillerine 10 dakika mesafedeyken kışın da ormanların ortasında bir dağ evi olabiliyor. Kışın şöminenizin yakıp karşısında keyifle şarabınızı yudumlar, yazınsa bir sayfiye yerine dönüşen Kıyıköy'de denizin tadını çıkarırsınız.

Kısaca, kışın her haftasonu Uludağ'a, yazınsa 1 km. uzaklıktaki özel plajınız sayesinde Akdeniz'e gitmiş gibi hissedersiniz. Kıyıköy Evleri’nde ortak değerleri paylaşan küçük bir grup insan biraraya geliyor.


Haftasonu Evi Fikri:

Her gün büyüyen, gelişen ve insanlar üzerinde stres yaratan şehir hayatının kalabalıklığından uzaklaşmak için ideal çözüm.

Haftasonlarını şehirden kopup, paylaşarak, eğlenerek, dinlenerek, huzurun ve mutluğun saklandığı köşeleri keşfederek geçirmek isteyen modern şehir insanının tercihi, Kıyıköy Evleri olacak.Evlerin Özellikleri:

Kıyıköy Haftasonu Evleri'nde en modern dairenin konforu, doğal bir güzellikle birleştirildi. Evleri projelendirirken mimarlarımızın aklında olan şey, geniş yaşam alanları yaratmanın yanı sıra gizli donanımlarla insanı dinlendirecek fonksiyonelliğe ulaşmaktı. Kıyıköy Evleri, hafif çelik konstrüksiyon olarak adlandırılan teknikle yapıldı. Dış cepheleri ise ahşap kaplanıyor, çatılar shingle kaplı ve geniş pencereleri eşsiz orman manzarasını kucaklıyor.

Habitata uyum sağlayan, duvarlarla değil, doğayla çevrili bu mükemmel evler, 10 dönüm arsa üzerinde, 9 adet olmak üzere inşa ediliyor.

143m2’den 188m2’ye yaşam alanı seçeneği sunan, galerili salon tavanları 6.5 metre yükseklikte olan, şömineli evler, İstanbul konutlarında sahip olamayacağınız başka bir artıya daha sahip: 650m2’den 1,100m2’ye kadar bahçe.

İçinde dostlarınızı ağırlayacağınız, birikte eğlenip, paylaşıp hayatın tadına varacağınız, çocuklarınız için ayrıca bir oyun alanı bile kurabileceğiniz büyüklükteki bu bahçeler, peysaj düzenlemesine uygun zeminlere de sahip. Yani, bahçenizi cennetten bir köşe haline getirmeniz için tüm şartlar elverişli.